czwartek, 26 lipca 2012

Kurs jeden, dwa a właściwie trzy...Czyli kleimy głupa cz. 1

Witam,
Dziś podzielę się z Wami moją tajemną wiedzą na temat klejenia głupa :) Co to jest klejenie głupa, znajduje się tu .

Ad.1 wybór grafiki


Na początek potrzebujemy grafikę wektorową (oj już na samym początku zaczynają się schody :P).
Co to jest grafika wektorowa można przeczytać na Wikipedii. A najprościej mówiąc jest to grafika którą można powiększać w nieskończoność bez straty jakości.

Wracając do tematu, osoby które posiadają Corela mogą sobie taką grafikę zrobić z każdego niezbyt skomplikowanego JPGa (grafika rastrowa). Za pomocą programu Corel Trace (w starszych wersjach Corela)

 lub narzędzia do trasowania (w nowszych wersjach ). Gdzie go szukać, pokazuje obrazek poglądowy poniżej:Z tak przetworzonej bitmapy można za pomocą jednego kliknięcia tworzyć odbicia lustrzane, zmieniać kolory, usuwać elementy itp. Można też  przygotować materiały pod cięcie ploterowe (usuwamy wypełnienie pozostawiając włosowy obrys). A resztę robi za nas maszyna


Ad.2 Obieranie i przerzucanie na folię transportową

Tak wycięte napisy należy "obrać" ze zbędnych kawałków folii (pomocny jest przy tym nożyk introligatorski)

Następnie by ułatwić sobie późniejsza aplikację na daną powierzchnie, napisy przerzucamy na folię transportową (potrzebna będzie rakla plastikowa, filcowa lub kulka zrobiona z bawełnianej szmatki)Folia transportowa musi być większa niż nasza grafika. Zwłaszcza z lewego boku (dla praworęcznych) lub prawego (dla leworęcznych)


Wygodny zapas to około 10 cm.


Transportówkę przykładamy do grafiki (folią do góry) następnie delikatnie odklejamy ja od papierowego podłoża. 


Papierowe podłoże zaginamy 


Delikatnie przyklejając transportówkę do grafiki (właśnie przy pomocy kulki ze szmatki lub rakli)


Łapiemy za papier transportówki odklejając go od foli (transportowej), jednocześnie przyklejając folię do grafiki

Robimy to bez pośpiechu, delikatnie wysuwamy papier (na kilka cm) jednocześnie przyklejając transportówkę do grafiki i zwijając jej papier w rulon, aż do końca. Jeżeli zostawiliśmy sobie zapas na końcu mamy taki dzióbek.Całość ostrożnie "odwracamy do góry nogami"


Następnie odklejamy sztywny podkład grafiki jednocześnie przyklejając z powrotem oryginalny podkład do transportówki  
Powinien ukazać się nam taki widok (dzięki cienkiemu papierowi transportówki łatwiej będzie umiejscowić grafikę w pożądanym miejscu)


a tu od strony folii


Cała operacja może wydać się piekielnie trudna jednak jest to pozorne. Dobrze jest na początku poćwiczyć na mniejszych grafikach by mieć odrobinę wprawy :)
Można sobie także oszczędzić kłopotu i kupić gotową naklejkę już na foli transportowej. 

Ad.3 Aplikacja (klejenie)

Odtłuszczamy powierzchnię za pomocą denaturatu 


Przykładamy grafikę i ustawiamy ją w odpowiednim miejscu.  Klejąc zawsze mierzymy odległości do dolnej krawędzi liter a nie transportówki. Pomijając w mierzeniu o,c czy s (wszystkie okrągłe ze względu na swoje proporcje są zawsze większe w tekście)


By mieć 100%, ze grafika się nie przesunie można ją podkleić taśma papierową. 


Teraz postępujemy podobnie jak przy przerzucaniu na transport. Odklejamy transportówkę od podkładu.


Papier zaginamy


Aplikujemy folię z grafiką na powierzchnię

Aplikacja zakończona


Odklejamy transportówkę


Sama grafika


Koniec!

Następnym razem kurs dla bardziej strachliwych i mniej odważnych czyli klejenie na mokro :) 

Grafika której użyłam  pochodzi z The Graphics Fairy

Dziękuję za uwagę :)
Karola


niedziela, 22 lipca 2012

Wyniki Candy :)

Witam,
By już nie przedłużać ogłaszam, że wygrała elphame gratuluje serdecznie, mail dotarł do mnie o 21:00:01Dziękuję wszystkim za udział w zabawie i jeszcze raz przepraszam za problemy z wynikami.

Jestem chwilowo mocno zajęta, co zabiera mi tyle czasu, dowiecie się wkrótce :p.
Bardzo się cieszę, że odkryłam sporo nowy blogów (o których nie miałam pojęcia),  które są bardzo inspirujące dla mnie. Jak się ogarnę to zacznę nadrabiać zaległości i zostawiać u Was swój ślad :)

Po cichu liczę, że niektórzy dzięki candy odkryli mój blog i także zostaną ze mną na dłużej :)

Pozdrawiam serdecznie Karola

poniedziałek, 16 lipca 2012

Sprawę z Candy czas zakończyć...

Tak jak w tytule czas zakończyć tą sprawę, bo ciągnie się jak "Moda na Sukces". Sama już nie wiem, co o tym wszystkim z tymi losowaniami myśleć.  Na wszelki wielki nie przeprowadzę losowania, zwycięzca wyłoni się sam. Wpadłam na taki pomysł, że w najbliższą sobotę 21go lipca o godzinie 21.00 czekam na maile od wszystkich którzy terminowo zapisali się na moje Candy. Wygrywa osoba która jako pierwsza wyśle maila o godz 21.00 lub blisko tej godziny. Każdy może wysłać tylko jedną wiadomość! Decydować będzie godzina podana przez moją pocztę.
W tytule proszę o podanie swojego NICKU a anonimy podają adres swojej poczty. Napiszcie także jaki macie wstępny pomysł na ozdobienie wygranej, bo jestem tego bardzo ciekawa.
Bardzo przepraszam za utrudnienia, ale to jedyny w miarę sensowny pomysł który przyszedł mi do głowy.

Obiecuje, że do kolejnego Candy będę bardziej wyedukowana i przygotowana by odbyło się bez niepotrzebnych problemów. A mam naturę notorycznego rozdawacza, więc szkoda by taki potencjał się zmarnował :P

Pozdrawiam cieplutko Karola

wtorek, 10 lipca 2012

Wczoraj powinny być wyniki candy, dziś też ich nie będzie...

Witam przez szereg perypetii nie udało mi się wczoraj podejść do komputera.  Wczoraj powinnam ogłosić wyniki candy, ale nawet dzisiaj nie mogę tego zrobić :(  Na chwilę przed wyjazdem dowiedziałam się, że organizując taką zabawę łamię ustawę hazardową.  Nie rozumiem tego kompletnie, gdyż ja chcąc komuś coś ofiarować sama nie mam z tego tytułu korzyści. Nie sprzedaje losów i jeszcze dodatkowo ponoszę koszty związane z wysyłką. Ale w myśl prawa jestem przestępcą i grozi mi za to grzywna, bo by wyłonić zwycięzcę przeprowadziłabym losowanie. A nie poinformowałam o konkursie odpowiedniej izby celnej.
Nawet nie chce mi się tego komentować.
Potrzebuje kilku dni by wymyślić jak wyłonić zwycięzce nie przeprowadzając losowania i nie wybierać go ot tak, bo nie będę wtedy obiektywna. Może Wy macie jakiś pomysł?
Bo nagroda czeka i zgłosiło się całkiem sporo osób.

Także czekam na wasze pomysły, opinie i sugestię. Co z tym fantem zrobić?

Karola


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...